21 marca 2017

Jakie kolory ma tęcza? mini eksperymenty z funiversity


Witajcie
Dzisiaj chciałabym przedstawić Wam i opowiedzieć trochę o mini eksperymenty które zachwycą na pewno każde dziecko. 
 Jakiś czas temu udało nam się nawiązać współpracę z firmą Funiversity dzięki uprzejmości Pani Aldony mieliśmy możliwość w domowym zaciszu zrobić parę eksperymentów, zaskoczenie i radość moich dzieci była bezcenna.

Trochę informacji o firmie:
Firma Funiversity zrodziła się z dziecięcych marzeń założyciela, Jarka Wasilewskiego. Stworzona właśnie dla dzieci, aby pomóc im odkrywać i zrozumieć fascynujący świat. Funiversity oferuje dzieciom interaktywne warsztaty i programy zajęć z dziedziny fizyki, astronomii, chemii, biologii czy archeologii. Poprzez mądrą, zapewniającą wszechstronny rozwój, zabawę inspiruje dzieci do samodzielnego szukania wiedzy oraz poznawania siebie i świata. Zajęcia, podczas których dzieci zamieniają się w naukowców i odkrywców, prowadzone są na podstawie scenariuszy dostosowanych do ich wieku. Warsztaty doskonale przygotowują przedszkolaki do zajęć szkolnych, a uczniów szkół podstawowych przekonują, że nauka jest ciekawa i wciągająca. 
Na pierwszy ogień poszła tęcza ,każdy był ciekawy efektu końcowegoW opakowaniu znaleźliśmy  dużą plastikową  probówkę, i mniejszą w której znajdowało się 7g kryształków hydrożelowych oraz trzy barwniki w tabletce.


Do szklanek wrzucamy nasze barwniki czekamy aż się rozpuszczą ,następnie kryształki hydrożelowe dzielimy na trzy porcje i wsypujemy do szlanek i mieszamy


Po chwili powstają nam "galaretki" które umieszczamy koleno w probówce 


Na koniec każdy miał swoją włąsną prywatną tęcze ,każdego dnia sprawdzają jak zmienia się tęcza, wspaniała jest ciekawości fascynacja nowymi rzeczami w oczach naszych dzieci .
Na koniec możemy się cieszyć naszym mini eksperymentem 
Znalezione obrazy dla zapytania funiversity