2 marca 2016

Czy puszczać 5 latka do zerówki a 6 latka do szkoły?

Witam
Długo się zastanawiałam czy poruszać ten temat,i doszłam do wniosku że może jednak warto... 
Na pewno w śród Was są rodzice których dzieci w tym roku kończą 5 i 6 lat i co robić dalej? puszczać dziecko w wieku 6 lat do pierwszej klasy czy może jednak niech idzie jako 7 latek ???
My także borykamy się z tym problemem tyle że u nas sytuacja jest jeszcze o tyle trudniejsza że moja córka oficjalnie mogła by iść w tym roku kolejno przedszkole-zerówka- i 1 klasa jako 7 latek niestety jeżeli bym chciała,sytuacja się skąplikowała i dyrektorka szkoły nie przyjęła nas do przedszkola ,i aby Wiki mogła pójść do szkoły jako 7 latek musiałaby dwa razy chodzić do zerówki .... czy to ma sens? a może jednak niech pójdzie teraz do zerówki a potem do szkoły jako sześciolatek ? 


Wielu rodziców sądzi że puszczenie dziecka do zerówki w wieku 5 lat do zerówki a 6 latka do szkoły to jak "zabranie im dzieciństwa " że lepie ten rok poczekać a Wy co kochane mamusie robicie posyłacie dzieciaczki jako 6 latki do szkoły czy korzystacie z przysługującego Wam prawa i jednak Wasze dzieci pójdą jako 7 latki do szkoły? ciekawa jestem Waszego wyboru?  puszcacie swoje pociechy wcześniej czy przedłużacie im dzieciństwo ?