5 maja 2014

Recenzja mydła LUV z naturanych olejków od Bexpress

Witam was moje drogie :)
Udało mi się ostatnio nawiązać współpracę z firmą http://bexpress.pl/ w ramach współpracy do testów otrzymałam odświerzacz powietrza i mydełko w kostce, dzisiaj przychodzę do was z recenzją mydła LUV
Trochę informacji o firmie:
Sieć drogeri Bexpress została założona 2012 na terenie województwa śląskiego,  oferuję szoroki asortyment produktów kosmetyczno-chemicznych znanych marek w sklepach stacjonarnych. 

MYDŁO LUV 


To wysokiej jakości mydło toaletowe zawierające aż 79,95 % substancji tłuszczowych, które zostały uzyskane z oleju palmowego i kokosu.


Olej palmowyjest bardzo bogaty w witaminy A i E ,które są wskazane dla naszej skóry. Zawiera 15 razy więcej Beta karotenu (wit.A) niż marchew.
Witamina E - wstrzymuje negatywne skutki promieniowania UV na skórę, zapobiega jej starzeniu się ,leczy oparzenia słoneczne. Produkrty bogate w witaminę E zmniejszają zmarszczki na skórze.
Olej kokosowy- zmiękcza i nawilża skórę.
Dodatkowo mydło UV zawiera dwutlenek tytanu, który jest stosowany w kosmetykach przeciw słonecznych jako naturalny filtr UV.

Mydło LUV nie zawiera detergentów uzyskanych w przemyśle petrochemicznym, w przeciwieństwie do innych mydeł, jak Dove czy Palmolive. W mydle tym nie znajdują się żadne tłuszcze lub inne związki uzyskane z tłuszczy zwierzęcych, tzw. łój, który zawiera hormony i toksyny odkładające się w zwierzętach z zastrzyków jakie otrzymują, by rosnąć szybciej.


Moja opinia:
Mydełko to nie wysusza nie podrażnia naszej skóry, a tego napewno nikt by nie chciał, plusem jest to że mydło delikatnie nawilża. Mydło bardzo dobrze się pieni i przyjemny zapach.

CIEKAWOSTKA !!!

Przy wyborze myła powinniśmy zwracać uwagę na skład mydła ponieważ większość mydeł zawiera glicerynę. Gliceryna jest produktem ubocznym wytwarzanym przy produkcji mydła. 
Każde mydło zawiera jakiś procent Gliceryny.
Napis na mydle że zawiera glicerynie jest powszechnie stosowanym chwytem marketingowym, jednakże nie koniecznie pożądanym. Gliceryna wchłania wilgoć, jest reklamowana ze utrzymuje skórę wilgotną. 
Ale przy częstym użyciu powoduje ze skóra przestaje wydzielać naturalna substancje która utrzymuje ją wilgotną i miękką. Jednakże w mydłach nie glicerynowych jest jej i tak za mało by mieć jakich kolwiek efekt na naszej skórze. 
W większości przypadków gliceryna jest odzyskiwana w czasie produkcji i sprzedawana do firm produkujących kosmetyki,
                        lub do rafinerii by dodać ja do paliw.


Plusy:

- nie wysusza
-nie uczula
- nie podrażnia
-dobrze się pieni

Minusy:
-brak

Zapraszam was także na ich Fanpage
A wy co nim sądzicie?